Periodonto sveikatos pokyčiai gydymo skaidriomis kapomis metu

Periodonto (dantenų, žandikaulio alveolinio kaulo ir danties raiščio) sveikata priklauso nuo individualios burnos higienos. Bendra nuomonė yra tokia, kad breketai apsunkina individualią burnos higieną ir seilių savaiminio apsivalymo procesus, todėl didėja tikimybė atsirasti periodonto problemoms (gingivitui, periodontitui). Tačiau kaip priodonto būklę veikia dantų tiesinimo kapos?

  • Tiek gydymo breketų sistema, tiek dantis tiesinant kapomis – stebimi periodonto būklės pokyčiai: tai yra, abiem atvejais padidėja apnašų kiekis, tačiau tiesinant dantis kapomis – randamas mažesnis apnašo kiekis, nei tada, kai dantys tiesinami breketais.
  • Tiesinant dantis kapomis – pacientų dantenų būklė buvo reikšmingai geresnė nei tų, kurie dantis tiesinosi breketais.
  • R. Zhao ir bendraautorių tyrimo duomenys rodo, kad gydymas skaidriomis kapomis nesutrikdo burnos bakterijų ekologinės pusiausvyros.

Apibendrinus galima teigti, kad dantis tiesinant breketais – individuali burnos higiena yra labiau apsunkinama ir dėl to didesnė tikimybė, kad bus sutrikdyta periodonto sveikata, palyginus su situacija, kai dantys tiesinimi kapomis. Taip yra todėl, nes dantis tiesinant kapomis – kai dantys valomi, kapos tiesiog išsiimamos iš burnos, todėl dantų priežiūra yra tokia pati kaip kad buvo iki ortodontinio gydymo.

Kiti straipsniai: