Dantų tiesinimas breketais ar kapomis: kas geriau?

Breketų sistema – tai dantų tiesinimui skirta priemonė. Breketai tvirtinami ant dantų ir gali būti metaliniai arba keramikiniai/safyriniai. Tačiau į breketuose esančius „griovelius” visada yra dedama metalinė viela, todėl (daugiau ar mažiau) šis ortodontinis aparatas matosi ant dantų. Breketai fiksuojami ant dantų paviršiaus visam gydymo laikui ir nuimami tik jam pasibaigus.

Dantų tiesinimo kapos – tai dantų tiesinimui naudojamos plonos, permatomos plokštelės. Jos yra pagamintos iš plastiko ir dedamos ant dantų.  Vienas komplektas kapų yra nešiojamas 7-14 dienų ir po to keičiamas į naują komplektą.  Kiekviename komplekte yra užprogramuotas tam tikras judesys ir taip dantys tiesinami link galutinio suplanuoto varianto.

Procedūrų skirtumai

Abu metodai padės ištiesinti dantis, tačiau kiekviena procedūra turi savų pliusų ir minusų. Lentelėje pateikiama pagrindinė informacija, kuom šios procedūros skiriasi, tačiau dėl galutinio sprendimo, ką pasirinkti – turėtų pakonsultuoti gydytojas ortodontas.

SavybėsBreketaiTiesinimo kapos
EstetikaMetaliniai breketai yra iš tolo pastebimi.Kapos yra beveik nematomos.
Galimbės ištiesinti dantis Dažniausiai rekomenduojama esant sudėtingesniems atvejams (pvz., dideliam dantų susigrūdimui).Dažniausiai tinkami esant nedideliam dantų susigrūdimui, esant tarpeliams tarp dantų, atsiradus pakartotiniam dantų susigrūdimui po buvusio ortodontinio gydymo.
Reikalinga motyvacijaBreketai veikia burnoje visą parą.Pacientas turi būti motyvuotas kapas nešioti 22-24 valandas.
HigienaEsant breketams ant dantų – reikalingas ilgesnis dantų valymas ir rekomenduojama valymui naudoti specialią techniką ir papildomas priemones.Lengviau palaikyti gerą burnos higieną, nes kapas išsiėmus, dantys valomi kaip įprastai. 
Nešiojimo trukmėDažniausiai gydymas breketais užtrunka ilgiau nei gydymas kapomis.Įprastai gydymas yra trumpesnis nei gydymas breketais. Gydymo trukmė priklauso nuo individulios situacijos, tačiau dažniausiai gydymas užtrunka ne ilgiau kaip 2 metus.
KainaDažniausiai gydymas breketais yra pigesnis už gydymą kapomis.Dažniausiai tiesinimas kapomis kainuoja brangiau nei breketais.
ValgymasNešiojant breketus negalima valgyti tam tikrų maisto produktų (riešutų, keptos duonos ir t.t.)Galima valgyti viską, nes valgio metu kapos yra išimamos iš burnos.
Vizitai pas odontologąDažniausiai dažnesni – įprastai reikalinga atvykti kontrolianm patikrinimui kas 4-6 savaites.Tiesinant dantis šiuo būdu, reikia kur kas rečiau apsilankyti pas gydytoją kontroliniams patikrinimams – pakanka vieno vizito per 2 – 3 mėnesius;

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: