Dantų tiesinimo kapų kaina. Ką reikia žinoti?

Įvairios klinikos siūlo skirtingas dantų tiesinimo kapomis kainas. Nuo ko priklauso kaina, ką reikia žinoti?

Nuo ko priklauso dantų tiesinimo kapomis kaina?

  • Nuo to, kokio sudėtingumo sąkandžio patologija. Jei sąkandžio patologija kompleksinė, reikalinga dantis tiesinti abiejuose žandikauliuose (dažniausiai to reikia, norint koreguoti sukandimą) ir norimam gydymo rezultatui pasiekti reikalinga nešioti/keisti daug kapų, tada ir gydymo kaina yra didesnė. Jei tiesinimas atliekams tik tam tikrame segmente viename žandikaulyje (pavyzdžiui, esant nedideliam dantų susigrūdimui ar tarpeliams tarp dantų) – kaina bus mažesnė.
  • Nuo kapų gamintojo. Lietuvos rinkoje yra keletas kompanijų, kurių gaminamomis kapomis galima tiesinti dantis. Vienų gamintojų kapos yra brangesnės (ypač jei kompanija daug investuoja į mokslinius tyrimus, marketingą ir t.t.) ir yra pigesnės savikainos kapų. Su kokio gamintojo kapomis dirba gydytojas – priklauso nuo klinikos/gydytojo pasirinkimo.
  • Nuo gydytojo kvalifikacijos. Norint atlikti gydymą tiesinimo kapomis reikalinga papildomai gilinti žinias, lankyti kursus, skaityti specializacijos knygas ir t.t. Normalu, kad kaina didesnė pas gydytoją, kuris turi daug žinių ir patirties atliekant dantų tiesinimą kapomis.

Kokia dantų tiesinimo kapų kaina?

Gydymo kaina gali būti skirtinga kiekvienam pacientui, nes ji priklauso nuo sąkandžio patologijos sudėtingumo. Dantų tiesinimo kapų kiekis yra individualus kiekvienam pacientui ir paskaičiuojamas po individualaus gydymo plano sudarymo 3D kompiuterinių technologijų dėka –  tiksli gydymo kaina būna aiški tik suplanavus gydymą. 

Dažniausiai dantų tiesinimo kapomis kaina svyruoja nuo maždaug 2000 iki 5000 Eur. Daugelis klinikų teikia galimybę už gydymą susimokėti dalimis.

Kodėl dantis tiesinti kapomis yra brangiau nei breketais?

Pagrindinė priežastis – pati technologija/kapų savikaina yra gana didėlė. Tai gana novatoriškas metodas rinkoje ir tiesinimo kapų gamyba yra brangi (kompiuterinių programų sukūrimas, kapų spausdinimas ir t.t.).

Tačiau pacientas dantis tiesindamas kapomis patiria didesnį komfortą (nei dantis tiesinant breketais), nes kapos yra beveik nematomos (estetiškos), patogu išsivalyti dantis, galima valgyti norimą maistą (nes dantų valymo ir valgio metu kapos yra išimamos iš burnos).

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: