Frankelio (III) funkcinis aparatas

Kas yra Frankel’io (III) funkcinis aparatas?

Tai ortodontinis funkcinis prietaisas, naudojamas pakeisti žandikaulių augimą, keičiant veido raumenų funkciją.

Kokią sakandžio patologiją padeda koreguoti Frankel (III) funkcinis aparatas?

Šis aparatas (dažniausiai) yra skiriamas esant mezialiniam sąkandžiui, t.y. kai yra stebimas per mažas viršutinis žandikaulis.

Kiek laiko per dieną burnoje laikomas Frankel (III) funkcinis aparatas?

Aparatą burnoje riktų laikyti kiek galima daugiau valandų per dieną ir miego metu (ne mažiau kaip 16 valandų per parą). Šis funkcinis aparatas turėtų būti išimamas tik kai valgoma, valomi dantys, grojama instrumentu (naudojamu burnoje), sportuojama (kontaktinis sportas) ar per kalbos pamokas.

Kiek laiko trunka gydymas naudojant Frankel (III) funkcinį aparatą?

Kadangi Frankel aparatas veikia viršutinio žandiklaulio augimą – gydymas yra gana ilgas – gali trukti apie 2-3 metus.

Kokio amžiaus žmonėms naudojamas Frankel (III) funkcinis aparatas?

Ortodontinis gydymas šiuo funkciniu prietaisu veiksmingiausias viršutinio žandikaulio vystymosi periodu, t.y. 6-8 metų vaikams.

Ar nešiojant šį aparatą daugiau nebebus reikalingas ortodontinis gydymas?

Nebūtinai.

Šis aparatas yra skirtas skatinti viršutinio žandikaulio augimą ir koreguoti žandikaulių dydžių neatikimą (iki tam tikro laipsnio, kiek gentinis žmogaus potencialas leidžia augti viršutiniam žandikauliui), tačiau jis nekeičia dantų padėties (pasisukimo, susigrūdimo ir pan.), todėl pabaigus gydymą Frankel aparatu, sekantis etapas dažnai yra dantų tiesinimas breketų sistema (ar dantų tiesinimo kapomis).

Jei apatinio žandikaulio augimas yra itin didelis, ar viršutinis žandikaulis yra labai mažas, tada funkcinis Frankel aparatas nėra pajėgus pilnai koreguoti didelio laipsnio žandiklaulių neatitikimo (mezialinio sąkandžio) ir suaugus gali būti reikalinga ortognatinė chirurgija.

Kiti straipsniai: