Kiek laiko trunka dantų tiesinimas?

Tiksliai parašyti, kiek laiko trunka dantų tiesinimas – neįmanoma, nes kiekvieno žmogaus situacija yra individuali, ir trukmė priklauso nuo sąkandžio patologijos, gydymo apimties, paciento bendradarbiavimo/pareigingumo, asmens biologinių ir fizinių audinių savybių, pasirinktinos ortodontinio aparato sistemos, amžiaus, kada buvo pradėtas gydymas ir kt.

Tačiau preliminariai yra pateikiami tokie laiko intervalai:

  • Dantų tiesinimo kapos. Dažnai teigiama, kad dantys kapomis yra ištiesinami greičiau nei breketais. Ir dažnai tai yra tiesa (bet ne visais atvejais). Preliminariai dantys kapomis tiesinami 6-24 mėnesius. Kiek laiko truks dantų tiesinimas kapomis – labai priklauso ir nuo paciento bendradarbiavimo, nes kapos burnoje turi būti laikomos ne mažiau nei 22 valandas per parą (jei kapos nešiojamos trumpiau – gydymo trukmė ilgėja).
  • Breketai. Dažniausiai breketais dantys tiesinami bent 12 mėnesių. Dažniausiai gydymas (kaip ir tiesinimas kapomis) trunka iki maždaug 2 metų, bet gali trukti ir ilgiau, nes breketų sistema dažnai naudojama esant sudėtingoms sąkandžio patologijoms.

Gydymas gali užtrukti ilgiau, jei pacientas neatvyksta į pakartotinę apžiūrą ir nesilaiko gydytojo nurodymų.

Norint sužinoti, kiek Jums maždaug laiko užtruktų ištiesinti dantis – galite sužinoti konsultacijos pas ortodontą metu.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: