Kuo dantų tiesinimo kapos pranašesnės už breketus?

Dantų tiesinimas kapomis – vis labiau populiarėjanti dantų tiesinimo metodas visuomenėje. Tačiau kodėl žmonės renkasi dantis tiesinti kapomis, kokie pagrindiniai pliusai, lyginant su dantų tiesinimu breketais?

  • Dantų tiesinimas kapomis yra estetiškas metodas. Jų beveik nesimato, kai jos yra ant dantų. Tuo tarpu breketai, ypač metaliniai, yra pastebimi ir kai kuriems žmonėms tai nepriimtina.
  • Dantis tiesinant kapomis galima valgyti įprastą maistą, nes valgio metu kapos išsiimamos iš burnos. Tuo tarpu dantis tiesinant breketais – nerekomenduojama valgyti kietų maisto produktų ir kt.
  • Dantis tiesinant kapomis – dantų priežiūra yra beveik tokia pati, kaip buvo iki pradedant ortodontinį gydymą. Kapos yra nusiimamos kai dantys valomi, todėl tai neapsunkina dantų priežiūros. Tuo tarpu dantis tiesinant breketais – reikalinga kruopščiai išvalyti apie visus breketus, naudojant specialius šepetėlius, taip pat, pavyzdžiui, rekomenduojama naudoti burnos irigatorių.
  • Kai dantys tiesinami kapomis – žmogus jaučia mažiau diskomforto nei tada, kai dantys tiesinimi breketais. Dantis tiesinant breketais naudojamos tam tikros vielutės, lankai ir t.t., kurie gali sukelti nepatogumų, braižyti ir pan.
  • Lyginant gydymo trukmę, kapas nešioti greičiausiai reikės trumpiau nei breketus (bet trukmė priklauso nuo sąkandžio patologijos).
  • Dantis tiesinant kapomis, mažesnė tikimybė, kad reikės skubaus/neplanuoto vizito pas odontologą. Tuo tarpu nulūžęs breketas ar durianti viela gali kelti diskomfortą pacientui ir jis turi skubiai apsilankyti pas gydytoją.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: