Retencinė vielutė – ar gali ją užklijuoti bendrosios praktikos gydytojas odontologas?

Retencinė vielutė (fiksuotas reteineris) – tai po ortodontinio gydymo iš liežuvio pusės ant priekinių dantų klijuojama vielutė, kuri skirta tam, kad dantys išliktų stabilioje padėtyje (nes dantys gali judėti visą gyvenimą ir, nenešiojant reteinerio – galimas pakartotinis dantų susigrūdimas).

Ar gali retencinę vielutę užklijuoti bendrosios praktikos gydytojas odontologas?

Taip, gali. Pagal „LIETUVOS MEDICINOS NORMOS MN 42:2015 „GYDYTOJAS ODONTOLOGAS. TEISĖS, PAREIGOS, KOMPETENCIJA IR ATSAKOMYBĖ“ viena iš gydytojo odontologų kompetencijų yra  „paskirti ir pritaikyti profilaktinius ortodontinius (nesukeliančius dantų judesių) aparatus ir išimamus retencinius aparatus”.

Žinoma, geriausia, jei retencinė vielutė yra klijuojama toje įstaigoje, kurioje buvo atliktas ortodontinis gydymas, nes ortodontas žino konkrečią paciento situaciją ir individualiai nustato retencinio aparato nešiojimo protokolą.

Tačiau ne visada yra galimybė atlikti retencinės vielutės klijavimą/pataisą toje įstaigoje, kurioje buvo tiesinimi dantys (ypač, jei gydymas buvo atliktas seniai ir, pavyzdžiui, kitame mieste) – tada pagelbėti gali gydytojas odontologas (kuris turi kompetencijos ir reikiamas medžiagas retencinės vielutės klijavimui).

Kokiais atvejais reikia pakeisti retencinę vielutę?

Vielutę būtina pakeisti (ar, jei įmanoma, pataisyti) jei:

  • ji atsiklijavo (atsilaisvino);
  • ji lūžo (įtrūko);

Svarbu, kad, pastebėjus retencinės vielutės defektą – ji būtų pakeista/koreguota kuo skubiau, nes uždelsus galimas pakartotinis dantų susigrūdimas.

***

Galvojate apie naują reteinerį, ar kilo klausimų – kreipkitės į gyd.od. Simoną Korop

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)

Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Kiti straipsniai: