Kada reikia pakeisti retencinę vielutę (ortodontinę) į naują?

Retencinė vielutė – tai fiksuota vielutė, kuri paskiriama po ortodontinio gydymo. Ji gali būti pritvirtinta tiek ant apatinio, tiek ant viršutinio žandikaulio priekinių dantų vidinės pusės (iš išorės jos nesimato).

Retencinė vielutė paskiriama (priklijuojama ant dantų) tam, kad būtų stabilizuotas ir išsaugotas ortodontinio gydymo metu pasiektas rezultatas. Nustatyta, kad dantys juda visą gyvenimą, todėl ir reteinerį dažnai paskiria ilgalaikiam nešiojimui (t.y. visam gyvenimui). Kiek tiksliai reikalinga nešioti reteinerį – informuoja dantų tiesinimą atlikęs ortodontas.

Kada reikia pakeisti retencinę vielutę?

Vielutę būtina pakeisti (ar, jei įmanoma, pataisyti) jei:

  • ji atsiklijavo (atsilaisvino);
  • ji lūžo (įtrūko);

Esant defektinei retencinei vielutei – galimas dantų judėjimas (migracija) – dantys gali grįžti į pradinę t.y. prieš ortodontinį gydymą buvusią padėtį. Todėl jei pastebėjote, kad reteineris pažeistas – kreipkitės į savo ortodontą ar gydytoją odontologą (turintį kompetencijos uždėti naują reteinerį), kuris įvertins vielutės būklę ir ją pakeis į naują (ar pataisys senąją).

Ar reikia keisti reteinerį, kuris yra senas, bet nepažeistas?

Dažniausiai seno reteinerio keisti nebūtina, jei jis yra funkcionuojantis ir neturi pažeidimo požymių. Kiekviena situacija vertinama individualiai.

Ar yra alternatyvų retencinei vielutei?

Taip, jei retencinė vielutė jums nepriimtina (pavyzdžiui, sunku apie ją išvalyti dantis), galite naudoti kito tipo reteinerį, t.y. išimamą aparatą: retencinę kapą arba retencinę plokštelę.

***

Galvojate apie naują reteinerį, ar kilo klausimų – kreipkitės į gyd.od. Simoną Korop

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)

Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Kiti straipsniai: