Ar dantų tiesinimo kapos išties NEMATOMOS ant dantų?

Dantų tiesinimo kapos yra pagamintos iš itin plonos, lengvos ir skaidrios medžiagos, todėl dažnai yra teigiama, kad jos yra nepastebimos ant dantų (yra nematomos). Tačiau ar tai yra tiesa?

Išties dantų tiesinimo kapos yra daug estetiškesnis metodas norintiems išsitiesinti dantis, nei kad naudojant breketus. Kai aplinkiniai bendrauja su žmogumi, kuris dantis tiesinasi kapomis – jie kapų (dažniausiai) nepastebi. Tačiau dantis tiesinant kapomis yra naudojami tam tikri elemetai, kurie gali lemti didesnį kapų pastebimumą.

Kokie elementai gali lemti didesnį kapų pastebimumą?

  • Kibukai„/nedideli plobų gabaliukai ant dantų („attachemtai”). Praktiškai visada yra reikalinga ant dantų pritvirtinti danties spalvos plombų gabaliukus („attachmentus”), kai atliekamas dantų tiesinimas kapomis. Jie yra reikalingi tam, kad efektyviau įvyktų suplanuotas danties judesys. Gydymo pabaigoje šie plombų gabaliukai yra pašalinami.
  • Elastikai. Norint, kad dantys judėtų efektyviau ir greičiau – dažnai yra paskiriama naudoti elastikus. Jie taip pat gali būti nežymiai pastebimi. Tačiau elastikus (jei jie paskirti) būtina nešioti, nes kitaip gydymo rezultatas tampa neprognozuojamas.
  • Sagutės. Sagutės dažniausiai tvirtinamos ant dantų tam, kad patogu būtų uždėti elastikus. Tačiau jos yra minimaliai pastebimos, nes yra tvirtinamos prie dantenų. Priekinių dantų srityje dažniausiai naudojamos dantų spalvos sagutės (iš keramikos arba kompozito), o krūminių dantų srityje – metalinės (nes jos yra tvirtesnės ir krūminių dantų srityje nesimato).

Taigi dantis tiesinant kapomis – akyliausi žmonės gali pastebėti, kad atliekate ortodontinį gydymą, bet dauguma žmonių – kapų ant dantų nepastebi:)

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: