Dantų tiesinimo kapos. Ar jos efektyvios?

Taip, dantų tiesinimas kapomis yra efektyvus ir itin estetiškas gydymo būdas, tinkantis tiek paaugliams, tiek suaugusiems.

Kas svarbu, kad dantų tiesinimo kapos veiktų efektyviai?

  • Labai svarbu yra paciento motyvacija: tai yra, dantų tiesinimo kapos burnoje turi būti laikomos ne trumpiau kaip 22 valandas per parą (išsiimamos tik kai valgoma, ir kai valomi dantys). Jei kapos nešiojamos trumpiau – gydymas tampa neprognozuojamas.
  • Elastikų nešiojimas: dažnai atliekant dantų tiesinimą kapomis yra reikalingi elastikai. Juos pacientas turi nešioti tiek laiko, kiek buvo paskirta. Elastikai padeda įvykti tam tikriems dantų judesiams. Jei elastikai nenešiojami, kaip paskirta – gydymas tampa neefektyvus.
  • Labai svarbi yra gydytojo kompetencija: dantų judesiai yra suplanuojami skaitmeninių technologijų pagalba, todėl labai svarbu, kad gydytojas, kuris atlieka planavimą, gerai suprastų, kokie dantų judesiai yra prognozuojami, kokie ne, kokia turi būti dantų judėjimo seka ir t.t. Jei gydymas suplanuotas pagal mokslinėje literatūroje pateiktus algoritmus – dantų tiesinimas kapomis yra efektyvus būdas dantims ištiesinti.
  • Esant tam tikroms sudėtingesnėms sąkandžio patologijoms, vien tiesinimo kapų nepakanka sąkandžio patologijai koreguoti, tada papildomai gali būti naudojami ortodontiniai mini-implantai, segmentinė brektų sistema ir t.t. Esant labai sudėtingoms situacijoms gali būti rekomenduojama ortognatinė chirurgija.

Kiekvienas atvejis yra individualus, ir dėl iškilusių klausimų – pasikonsultuokite su gydytoju, kuris atlieka dantų tiesinimą kapomis.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: