Minimaliai invazyvus estetinis plombavimas

Minimaliai invazyvus estetinis plombavimas – tai toks plombavimas, kai, prieš aplikuojant plombą, yra gręžiama labai mažai sveikų danties audinių (emalio ir dentino), arba dantis yra visiškai negęžiamas (paviršius pašiurkštinamas specialiu grąžteliu arba nupurškiamas su specialiais milteliais).

Danties audiniai (emalis ir dentinas) neatsinaujina, todėl šiuolaikinėje odontologijoje stengiamasi išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių. Išsaugojus danties audinius – didinama tikimybė, kad dantis „tarnaus” ilgiau, nes dantis stipriausias tada, kai yra negęžtas (ar gręžtas/šiurkštintas tik labai minimaliai).

Kada galimas minimaliai invazyvus estetinis plombavimas?

Prieš estetinį plombavimą yra suplanuojama danties pozicija ir forma ir, kad tai būtų įgyvendinama, reikalinga vieta plombos sluoksniams aplikuoti. Jei vietos nėra – tada atliekamas danties gręžimas. Dažniausiai vietos nėra, ir gali tekti pašalinti gana daug sveikų danties audinių, kai dantys yra netaisyklingoje padėtyje (susigrūdę/pasisukę). Todėl, jei sąkandis netaisyklingas ir dantys yra susigrūdę/kreivi – geriausia, kai prieš estetinį plombavimą yra atliekamas ortodontinis gydymas (dantų tiesinimo kapomis arba breketais).

Kokia geriausia eiga, norint turėti gražią šypseną?

1.Jei sąkandis netaisyklingas, dantys yra kreivi – tada pirmiausia reiktų atlikti ortodontinį gydymą (dantų tiesinimo kapomis arba breketais);

2.Jei norisi šviesesnių dantų – atliekamas dantų balinimas;

3.Kai dantys ištiesinti (ar yra natūraliai tiesūs) – atliekamas minimaliai invazyvus estetinis plombavimas (danties audiniai gręžiami/šiurkštinami minimaliai).

P.S. Jei reikalinga, prieš etetinį plombavimą gali būti atliktos periodontologinės procedūros (pvz., dantenų plastika).

IŠVADA. Jei norite gražios šypsenos ir kad dantys „tarnautų” ilgai – neieškokite „greitų būdų”. Kartais reikalingas ortodontinis gydymas prieš plombavimą (kuris gali užtrukti) ir labai svarbu rasti gerą specialistą, kuris saugotų sveikus danties audinius (t.y. „propaguotų” minimaliai invazyvų estetini plombavimą).

Kiti straipsniai: