MYOBRACE treinerio nešiojimo instrukcija

Treineris – tai minkštas išimamas ortodontinis aparatas, naudojamas žalingų įpročių pašalinimui (tokių, kaip kvėpavimo per burną, netaisyklingą liežuvio laikymą, netaisyklingą rijimą, lūpos, piršto čiulpimą ir kt,).

Kokie yra pagrindiniai TIKSLAI nešiojant treinerį?

  • Laikyti lūpas sučiauptas (lengvai), išskyrus kalbant, valgant ir geriant. Kai treineris yra burnoje, lūpos privalo būti sučiauptos.
  • Kvėpuoti pro nosį.
  • Liežuvis prigaustas prie gomurio.  Nešiojant treinerį liežuvio galiukas turi būti ant treineryje esančios “liežuvio kilpelės”. 

Kokia yra taisyklinga treinerio padėtis burnoje?

  • Treineryje esanti liežuvio kilpelė turi būti nukreipta į viršų. Kai treineris yra burnoje, liežuvis turi būti priglaustas prie gomurio ir ant liežuvio kilpelės. Net jei vaikas nenešioja treinerio – svarbu liežuvio galiuką laikyti toje pačioje vietoje, kur yra treinerio liežuvio kilpelė.
  • Galiniai dantys turėtų būti lengvai sukąsti, lūpos sučiauptos ir kvėpuojama per nosį.
  • Treinerio negalima kramtyti.

Treinerio nešiojimo eiga gydymo pradžioje

Pirmas 2 savaites treinerį galima nešioti tik 1-2 val. dienos metu (taip prie jo priprantama). Po to nešioti 1-2 val. dienos metu ir miegoti per naktį.

Treineris gali iškristi iš burnos miego met ir tai yra normalu (dėl netinkamų įpročių). Jei treineris nuolatos iškrenta miego metu, tada rekomenduojama ilgiau treinerį nešioti dienos metu, taip prie jo priprantama ir mažėja tikimybė, kad treineris iškris naktį. 

Kiek laiko reikia nešioti treinerį?

Treineris yra nešiojamas 1-2 valandas per dieną ir miego metu. Būtinas kasdienis nešiojimas. Vienas treineris įprastai nešiojamas 4-6 mėnesius ir po to pakeičiamas į naują (kito etapo) treinerį. Vieno gydymo metu naudojami 2-4 funkciniai Myobrace aparatai. Įprastai gydymas užtrunka 18-24 mėnesius.

Ką daryti jei nešiojant treinerį dantys pasidaro jautrūs?

Jei nešiojimo pradžioje dantys pasidarytų jautrūs – nešiokite treinerį trumpesnį laikotarpį (kai jautrumas sumažės, nešiojimo laikotarpį ilginkite).

Kaip valyti treinerį?

Kiekvieną kartą išėmus treinerį iš burnos, rekomenduojama jį nuplauti po šiltu tekančiu vandeniu (nenaudokite karšto vandens). Du kartus per savaitę galima treinerį pamerkti į specialų dezinfekcinį skystį (galima treinerį pamerkti 15 min. į tirpalą, pagamintą iš dezinfekcinių tablečių, skirtų išimamiems protezams dezinfekuoti (pvz., Corega, Fittydent) .

Treinerį galima išvalyti dantų šepetuku ir skystu bespalviu muilu, po to gerai nuskalauti ir nusausinti. Laikyti specialioje dėžutėje.

PRATIMAI

Nešiojant treinerį rekomenduojama atlikti specialius pratimus,kurie skirti burnos raumenų veiklai gerinti, ugdyti taisyklingą kvėpavimą ir kt.

Kokius pratimus rekomenduojama atlikti nešiojant Myobrace treinerį?

Atlikite tuos pratimus, kuriuos rekomendavo odontologas (kuris paskyrė treinerį). Bent po vieną pratimą turi būti atliekama kasdien.

Taip pat tam tikrus pratimus rasite:

MITYBA

Rekomenduojama taisyklinga mityba, įskaitant kietą maistą (morkos, riešutai ir kt.)

Kur kreiptis iškilus neaiškumams. norint pasikonsultuoti?

Gyd. od. Simona Korop, InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius, 852446849

Kiti straipsniai: