Tarpų tarp dantų uždarymas naudojant tiesinimo kapas

Turite tarpelius ar diastemą tarp dantų ir nenorite nešioti breketų – tada verta pagalvoti apie alternatyvą – dantų tiesinimo kapas.

Dantų tiesinimo kapų populiarumas vis didėja dėl tokių teigiamų savybių kaip estetiškumas (beveik nematomos) ir patogumas (galima išsiimti valgio metu ar esant svarbiam renginiui/fotosesijai).

Ar galima uždaryti tarpus tarp dantų naudojant tiesinimo kapas?

Dažniausiai taip. Gydymas kapomis yra itin veiksmingas, jei reikalinga „panaikinti” nedidelius tarpelius (1-3 mm) tarp dantų (ypač priekinių dantų srityje).

Dantų tiesinimo kapos gali būti tinkamos uždaryti ir didesnius tarpus tarp dantų, tačiau tam atlikti gali prireikti papildomų elementų. Dėl individualaus atvejo reikalinga konsultuoti su gydytoju, kuris atlieka dantų tiesinimą kapomis.

Kaip veikia dantų tiesinimo kapos?

Kompiuteriniu būdu tiksliai suplanuojami kiekvieno danties judesiai. Kapos yra pagamintos taip, kad tam tikroje zonoje švelniai spaustų dantį (kurio poziciją reikia pakeisti) ir taip dantis po truputį juda suplanuoto tikslo link.

Tačiau dantų tiesinimui tik kapų dažniausiai nepakanka – judesio vektoriui sukurti (suefektyvinti kapos veikimą) – reikalinga ant dantų priplombuoti kibukus/ „attachmentus”, kartais yra reikalinga nešioti elastikus, ant dantų pritvirtinti „sagutes”, sudėtingesniais atvejais gali būti reikalingi ortodontiniai miniimplantai.

Kaip nešiojamos dantų tiesinimo kapos?

Kapas būtina nešioti ne trumpiau kaip 22 valandas per parą, laikantis kapų numeracijos sekos ir keičiant jas kas 7-14 dienų (gydytojas nurodo keitimo intervalą).

Kokio amžiaus žmonėms yra tinkamas dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimas kapomis yra populiarus (ir puikiai tinka) suaugusiems žmonėms (vyriausias pacientas Invisalign istorijoje buvo virš aštuoniasdešimties metų), tačiau šis gydymo metodas yra tinkamas ir vaikams, jei yra išdygę visi nuolatiniai dantys.

Kiek dažniausiai trunka ortodontinis gydymas kapomis?

Ortodontinio gydymo trukmė yra labai įvairi (priklauso nuo individualios situacijos), tačiau dažniausiai gydymas kapomis užtrunka 6-24 mėnesius.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: