Invisalign dantų tiesinimo kapos

Invisalign – tai amerikiečių kompanijos „Align Technology” gaminamos dantų tiesinimo kapos. Jos rinkoje yra seniausiai – nuo 1999 metų.

Šiuo laikotarpiu naudojama nemažai įvairių gamintojų skaidriųjų kapų sistemų, tačiau “Invisalign” pavadinimas visuomenėje yra tapęs tiesinimo skaidriomis kapomis technologijos sinonimu. “Align Technology” duomenimis, 2014 metais 2,4 milijono žmonių visame pasaulyje buvo gydomi “Invisalign” kapomis. Dabar nurodama, kad šiuo produktu visame pasaulyje buvo gydyta daugiau nei 14 milijonai pacientų, ir šis skaičius vis didėja.

Kapų gamybos technologija yra nuolat tobulinama tam, kad dantų tiesinimas skaidriomis kapomis prilygtų dantų tiesinimui breketais.

Tiesinimo kapomis sistema sistema nuolat tobulėjo kuriant naujas medžiagas kapoms, tvirtinimus ant dantų (angl. attachments), prognozuojant dantų judėjimo stadijas bei įtraukiant į gydymą tarpkontaktinę emalio redukciją (IPR), tarpžandikaulinius elastikus, taip siekiant koreguoti kuo įvairesnes sąkandžio anomalijas.

Invisalign dantų tiesinimo kapos yra puiki alternatyva tiems, kas nenori dantų tiesinti breketais ir gali koreguoti daugumą sąkandžio patologijų.

Kodėl tiesinimo kapos taip populiarėja?

Kapos yra pagamintos iš plono ir skaidraus plastiko, gerai priglunda prie dantų, todėl, kai žmogus jas nešioja – beveik nesimato.

Jei yra svarbus įvykis gyvenime (fotosesija, konferencija ir t.t.) ir kapų varžomasi – jas galima išsiimti iš burnos. Tačiau svarbu žinoti, kad burnoje kapos turi būti ne trumpiau kaip 22 valandas per parą, priešingu atveju gydymas tampa neefektyvus.

Taip pat dantų tiesinimą kapomis yra patogu atlikti tiems, kas nori retesnių vizitų pas ortodontą. Pacientui yra įteikiamas tam tikras kapų komplektų kiekis ir pacientas kas 7 dienas (ar kaip nurodė gydantis ortodontas) senų kapų komplektą pakeičia į naują. Panaudotų kapų išmesti negalima, jas reikia saugoti (maišelyje ar dėžutėje), nes vizito pas odontologą metu kartais prašoma jas atsinešti. Vizitai pas odontologą/ortodontą įprastai būna kas 8-12 savaičių.

Kapos turi būti laikomos burnoje kuo ilgiau (ne mažiau kaip 22 valandas per parą) ir rekomenduojama išsiimti tik valantis dantis ir valgio metu. Kadangi valgio metu kapos ne burnoje – galima nevaržyti savęs renkantis maisto produktus. Priešingai yra, jei gydymui naudojami breketai – esant burnoje breketams – būtina vengti labai kietų maisto produktų.

Gydymą Invisalign dantų tiesinimo kapomis gali taikyti ne kiekvienas gydytojas odontologas. Norint dirbti su šios įmonės kapomis, privaloma atlikti specialius mokymus.

Lietuvoje be Invisalign kapų, dantų tiesinimą galima atlikti ir kitų įmonių gaminamomis kapomis, pavyzdžiui, Spark, Ordoline, D Aligner, ir kt.

Ar Invisalign dantų tiesinimo kapos yra geriausios rinkoje?

Invisalign dantų tiesinimo kapos yra tikrai labai aukštos kokybės, tačiau, atliekant dantų tiesinimą kapomis – svarbiau yra pasirinkti aukštos kvalifikacijos gydytoją, kuris atlieka gydymą, o ne kapų kompaniją:)

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų (ORDOLINE) pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: