Ortodontinis gydymas ar estetinis plombavimas. Kas geriau esant kreiviems dantims?

Graži šypsena asocijuojama su tiesiais dantimis.

Turintiems kreivus dantis ir norintiems gražios šypsenos yra keletas gydymo metodų, kaip pasiekti tikslą. Dažniausiai diskutuojama ir renkamasi tarp ortodontinio gydymo ir estetinio plombavimo. Tačiau abu gydymo metodai turi savų pliusų ir minusų.

ORTODONTINIS GYDYMAS

Ortodontinio gydymo metu dantys yra ištiesinami breketų arba skaidrių kapų pagalba.

Pagrindinis privalumas yra tas, kad visiškai tausojami sveiki danties audiniai, nes dantys nėra nei šlifuojami, nei gręžiami – jie yra „sustatomi” į tiesią poziciją dantų lanke. Taigi šis gydymo metodas leidžia maksimaliai išsaugoti dantų natūralius audinius.

Trūkumas – dantims ištiesinti reikia laiko (dažniausiai ortodontinis gydymas užtrunka apie 18-24 mėnesius).

ESTETINIS PLOMBAVIMAS

Estetinis plombavimas – tai danties estetikos (formos, spalvos, skaidrumo ir kt.) atkūrimas naudojant plombines medžiagas. Šios procedūros metu dantys yra gręžiami/šlifuojami. Ypač daug danties (dažniausiai sveiko) gali būti pašalinama, jei dantys yra kreivi ir norima estetinio plombavimo pagalba juos ištiesinti.

Pagrindinis estetinio plombavimo privalumas – tai santykinai nedaug laiko užtrunkanti procedūra. Vienam dančiui „atstatyti” reikalinga apie 1-1,5 valandos, taigi 6 dantų estetinis plombavimas užtrunka apie 6-8 valandas. Pacientas po 1 procedūros gali džiaugtis gražia šypsena.

Trūkumai

  • Esant kreiviems dantims dažnai reikia pašalinti dalį sveikų danties audinių (kurie neatsistato). Jokia plomba nėra tokia ilgaamžė kaip savas dantis.
  • Turintiems estetiškai plombuotus dantis rekomenduojama kas metus juos poliruoti (nes plombos praranda blizgumą).
  • Esant netaisyklingam sukandimui – yra gana didelė tikimybė, kad plombos skilinės, nes jos netaisyklingo sąkandžio metu gauna papildomą jėgą/spaudimą, kurio nebūtų, jei dantys būtų taisyklingoje padėtyje/ištiesinti ortodontinio gydymo metu.

IŠVADA

Esant sveikiems, bet kreiviems dantims – geriausia atlikti ortodontinį gydymą (tiesinimo kapomis arba breketais). Po ortodontinio gydymo, jei netenkina spalva – atlikti dantų balinimą ir, po balinimo – esančius dantų kandamųjų kraštų nuskilimus/netolygumus atkurti estetinio plombavimo metu. Tačiau, kai dantys yra tiesioje padėtyje – jų šlifuoti praktiškai nereikia, dažniausiai pakanka tik pašiurkštinti danties paviršių ir „patobulinti” danties formą minimaliai plombuojant. Tada išsaugomi sveiki danties audiniai ir galima džiaugtis gražia šypsena:)

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)


Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: