Sulūžo reteineris (retencinė vielutė). Ką daryti?

Po ortodontinio gydymo visada seka „palaikomasis periodas”, kurio metu pacientui paskiriamas reteineris (ant dantų iš liežuvio pusės „priklijuojama” vielutė arba paskiriama retencinė kapa/plokštelė). Reteineris reikalingas tam, kad dantys negrįžtų į pradinę padėtį (kuri buvo prieš ortodontinį gydymą).

Labai svarbu, kad gydytojas odontologas ar burnos higienistas(ė) įvertintų retencinės vielutės būklę bent kartą per metus – įprastai tai atliekama, kai atvykstama atlikti profesionalios burnos higienos ar kito odontologinio gydymo.

Ką daryti, jei sulūžo retencinė vielutė?

Lūžus vielutei, yra gana didelė tikimybė, kad dantys vėl susigrūs/pasisuks. Todėl labai svarbu kuo greičiau kreiptis į ortodontą (geriausia į tą, kuris uždėjo vielutę) ar odontologą (kuris turi reikalingas medžiagas ir kompetencijos užklijuoti naują vielutę).

Odontologijos kabinete sulūžusi retencinė vielutė dažniausiai pakeičiama į naują (nebent gydantis ortodontas nurodo kitaip, ar nusprendžiama nešioti kitos rūšies reteinerį, pvz., kapą naktimis).

Kiek kainuoja nauja retencinė vielutė?

Kiekvienoje klinikoje retencinės vielutės kaina yra individuali, pavyzdžiui, InMedica klinikoje (Antakalnio g. 48A, Vilnius arba L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius) nauja retencinė vielutė kainuoja apie 100 Eur.

Kiek laiko po ortodontinio gydymo turi būti nešiojamas reteineris?

Reteinerį rekomenduojama nešioti tol, kol norima, kad dantys būtų tiesūs (t.y. visą gyvenimą).

Ar yra alternatyvų retencinei vielutei?

Taip, jei pacientui vielutė nepriimtina, sunku apie ją išsivalyti dantis – dantims stabilizuoti galima naudoti išimamą reteinerį: dantų plokštelę arba skaidrią kapą.

Kartais yra derinami du reteineriai: vielutė priklijuojama ant dantų iš liežuvio pusės, ir nakties metu rekomenduojama užsidėti retencincinę kapą (taip pasiekiama maksimali apsauga – norint išlaikyti dantis pozicijoje, kuri pasiekta po ortodontinio gydymo).

Ką daryti, jei reteineris sulūžo ir dantys iš naujo susigrūdo/pasisuko?

Dažniausiai rekomenduojamas pakartotinis ortodontinis gydymas, tik jis trunka daug trumpiau ir dantims ištiesinti gali būti naudojamos nematomos dantų tiesinimo kapos.

***

Galvojate apie naują reteinerį, ar kilo klausimų – kreipkitės į gyd.od. Simoną Korop:

Registruotis galite internetu paspaudę šią nuorodą;

  • InMedica, Antakalnio g. 48A, Vilnius. Telefonas registracijai: (8-5) 219 9927
  • InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės). Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Kiti straipsniai: